אירועים

פסיפס יהודי ט"ו באב זיכרון יעקב - סדנאות לילדים ולמשפחה

האירוע ייחל בעוד:
על האירוע:

פסיפס יהודי ט"ו באב זיכרון יעקב - סדנאות לילדים ולמשפחה

יום חמישי 11.8  17:00-20:00

גן טיול רחוב הנדיב   זכרון יעקב

חנייה חינם ברחוב הברושים

1. תלבושות
תלבושות מסורתיות של יהדות התפוצות. מזרח אירופה, מרוקו, תימן וכו'. נכיר את התרבות והלבוש האופייני לה, נעמיק בסוד הלבושים, וכמובן נלבש ונחליף לבושים. נצטלם ונהנה ממזכרת ממגנטת לבית.

2. פסיפס
''אין שלם מלב שבור'' נתחבר יחד דרך השברים של הכלי נתחבר וניצור כלי חדש, צבעוני וססגוני מלא בחיות חדשה ואור. המשתתפים יחוו את היופי שבחיבור של השברים לאומנות שלמה ומיוחדת.

3. ציור אומנותי
הציור הוא כלי לבטא את מה שיש לנו בעומק הנשמה, דרך מסע של חיבור לצבע, כל אחד מהמשתתפים יתנסה בציור אינטואיטיבי שיחבר אותו לעומק החווי בו עצמו. כל משתתף יקבל תמונה צבעונית ומיוחדת כמזכרת.

4. בשמים
קטורת הסמים היא הקטרה של תערובות בשמים שנצטוו עליה הכוהנים בתורה והקטירוה בבית המקדש. נכיר תערובות שונות, נראה מחתות עתיקות, נריח ריחות משכרים ונכין בקבוקון של בשמים להבדלה. ''לנר ולבשמים, נפשי מייחלה..'' שכרון חושים של ריחות, חוויה מיוחדת במינה.

5. סדנת מוזיקה
כלי נגינה הינם כלי תקשורת בין אנושיים, נצא למסע בעקבות הניגון האישי של כל אחד ואחת, נכיר כלים מיוחדים ממקומות שונים בעולם, נלמד כיצד כלי הנגינה עוזרים לנו להתחבר אחד לשני ולעצמינו. והכל באווירה של ניגון מיוחד ומאחד, מתובל בסיפורים שפותחים את הלב ושירים שעושים טוב לנשמה.

6. מנדלות ייחודיות
יצירת מנדלה ייחודית עם אפשרות להוסיף משפט או מילה שמייחדים את הרגע המיוחד בו נמצאים, מתוך התבוננות פנימה אל תוך הנקודה הפנימית של כל אחד ויציאה החוצה, בצבעים וצורות המרכיבות תמונה יפיפייה.

כניסה - חופשית!